O nas

O nas

Strusiolandia

W sercu Warmii, zaledwie 12 km na północ od Olsztyna na falistej wysoczyźnie morenowej, w otoczeniu pięknych las6w bukowych i jezior położona jest Strusiolandia.
To miejsce, w którym można zapomnieć o szarej codzienności, gdzie bliskość przyrody, świergot ptaków i niepowtarzalny klimat pozwolą odpocząć i zregenerować siły. To magiczne miejsce jest do Państwa dyspozycji od dwudziestu lat.


Położone na uboczu, wśród malowniczych wzniesień, gospodarstwo agroturystyczne jest wymarzonym miejscem na rodzinne wyjazdy, biesiady integracyjne, kuligi, ogniska, przyjęcia i imprezy okolicznościowe, wycieczki szkolne.
Mini Zwierzyniec ze strusiami i końmi w roli głównej oraz „Gospoda pod Strusiem” z egzotycznymi i regionalnymi potrawami zapewnia niezapomniane wrażenia dla ducha i podniebienia.
W naszym gospodarstwie znajdują się również miejsca noclegowe urządzone w stylu folklorystycznym.

 

Bukwałd (dawniej niem. Gross Buchwalde), to wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie olsztyńskim w gminie Dywity. Wieś warmińska idealnie wkomponowuje się w pagórkowaty krajobraz polodowcowy nad Jeziorem Bukwałdzkim. Wieś lokowano w dniu 16 września 1344 na obszarze leśnym, na terenie wcześniejszego osadnictwa plemion pruskich. W dokumentach miejscowość zapisano jako Buchwalt (1338) Buchawld (1615) Buchwalde (1656), a w drugiej połowie XIX wieku zarówno Buchwalde jak i nazwę polską Bukwałd.

I właśnie tutaj w sercu Warmii, w otoczeniu niezwykłej dziewiczej przyrody, pięknych lasów bukowych, jezior, świergotu ptaków, na uboczu, wśród malowniczych wzniesień na falistej wysoczyźnie morenowej, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu skrywa się wyjątkowe i osobliwe pod każdym względem miejsce – Strusiolandia Gospodarstwo agroturystyczne – Ferma Strusi Afrykańskich” (długość 20°23’01.4″E,szerokość 53°52’20.2″N) Bukwałd 49, 11-001 Dywity. Cisza, uspokajający szum lasu i krystalicznie czyste wiejskie powietrze oraz bliskość niezwykłych zwierząt sprawią że odpoczywający tu Goście zapomną o szarej codzienności poczują błogi spokój i relaks tak potrzebny każdemu, żeby odpocząć i zregenerować siły. Swoją wyjątkowość zawdzięcza idealnemu położeniu, zaledwie 12 km na północ od Olsztyna i 10,8 km od drogi krajowej nr 51. Droga ta stanowi jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ łączy najważniejsze polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach z zespołem miejskim Olsztyna oraz drogą krajową nr S7, do której dochodzi w Olsztynku (jako droga ekspresowa nr S51). Gospodarstwo agroturystyczne jest wręcz wymarzonym miejscem na grupowe lub rodzinne wypady,wyjazdy,wczasy, przyjęcia i imprezy plenerowo okolicznościowe, niezależnie od pory roku. Atrakcji wszelakich w „Strusiolandii” na pewno nie zabraknie.